Proč na sebe křičíme

07.06.2020

🙏PROČ NA SEBE KŘIČÍME🙏
 
💗⭐Nádherný příběh ⭐💗

Podle jednoho příběhu se starý mudrc zeptal svých žáků:
"Proč na sebe lidé křičí, když jsou rozzlobení?"

Lidé se zamysleli a odvětili: "Ztrácíme klid," řekl jeden, "a proto křičíme."

"Ale proč křičíš, když druhý člověk stojí vedle tebe?" zeptal se stařec. "Není možné s ním mluvit potichu? Proč na druhého člověka křičíš, když se zlobíš?"

Lidé mu dali různé odpovědi, ale ani jedna z nich mudrce neuspokojila.

Nakonec jim vysvětlil:

"Když jsou dva lidé rozzlobení, jejich srdce se od sebe velmi vzdálí. A tak se snaží tuto vzdálenost překonat a křičí, aby se vzájemně slyšeli. Čím více se zlobíte, o to víc na sebe musíte křičet, abyste se navzdory velké vzdálenosti slyšeli."

Potom se mudrc zeptal: "Co se stane, když se do sebe dva zamilují? Nekřičí, ale mluví spolu mírně. Proč? Jejich srdce jsou si blízká. Vzdálenost mezi nimi je nepatrná."

A moudrý muž pokračoval: "Když se zamilují ještě více, co se stane? Nemluví, jen šeptají, protože láska je k sobě ještě přiblížila. A potom už ani nemusí šeptat, pouze se na sebe dívají. Tak blízko jsou si dva lidé, když se milují."

Pak dodal: "Když se hádáte, nedovolte, aby se vaše srdce od sebe vzdálila, nepronášejte slova, která vás ještě více vzdálí. Jinak jednou nastane chvíle, kdy vzdálenost mezi vámi bude tak velká, že k sobě nenajdete cestu zpět.

 ~Vlídné příběhy - C.J.Bermejo

Monika❤️
🍀Kvantová regresní terapie, astrologie, výklad karet.🍀
☀️ www.cestoulaskyasvetla.cz ☀️